Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/users/detektyw/public_html/www.infoback.pl/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
Odzyskiwanie danych z telefonu – jak to wygląda w praktyce? - InfoBack.pl - Odzyskiwanie danych z telefonów. Profesjonalne odzyskiwanie danych Lublin, Rzeszów, Katowice, Warszawa

Odzyskiwanie danych z telefonu – jak to wygląda w praktyce?

Odzyskiwanie danych z telefonu – jak to wygląda w praktyce?

W dzisiejszych czasach telefon służy nie tylko do komunikacji, ale również stanowi narzędzie pracy i rozrywki. Oprócz danych prywatnych, przechowywane są również dane związane z pracą.

Niestety zdarzają się sytuacje, w wyniku których traci się dane. Na szczęście w większości sytuacjach nie ma problemu z odzyskaniem zdjęć, filmów, kontaktów, wiadomości czy maili.

Jakie są najczęstsze przyczyny utraty danych?

Postęp technologiczny, a tym samym dostęp do najnowszej technologii sprawił, że każda osoba tworzy dane w postaci elektronicznej, używając m.in. smartfona.

Zawartość w prywatnym telefonie, w tym sms, kontakty czy zdjęcia, stanowi wartość emocjonalną i sentymentalną. Jednakże dane zapisywane na telefonach firmowych mają bardzo często wartość realną. Wśród nich mogą znajdować się m.in. projekty, bazy danych, listy kontaktów klientów czy strategie firmy.

Niestety istnieje możliwość utraty danych, a wtedy firma zostaje bez dostępu do newralgicznych danych. Ma to negatywny na funkcjonowanie firmy.  Dlatego odzyskiwanie danych z telefonów sprawnych i uszkodzonych jest bardzo ważne.

Do najczęstszych przyczyn utraty danych zalicza się:

 • usunięcie lub skasowanie pliku przez pomyłkę,
 • nie zapisanie pliku po zakończeniu pracy,
 • zalanie urządzenia,
 • uszkodzenia mechaniczne karty pamięci lub pendrive,
 • uszkodzenie mechaniczne dysku twardego,
 • brak kompatybilności programów i sterowników,
 • błędy oprogramowania,
 • ataki hakerskie.

Odzyskiwanie danych z telefonów sprawnych i uszkodzonych

Częstą przyczyną utraty danych są przypadkowe usunięcia lub formatowania czy też nieumiejętne korzystanie z urządzenia. Na całe szczęście rozwój technologii sprawił, że utrata danych w większości przypadków jest procesem odwracalnym.  Należy użyć specjalnego oprogramowania.

A co w przypadku zepsutych telefonów? Odzyskiwanie danych z telefonów uszkodzonych polega przede wszystkim na podjęciu działań w celu jego naprawy, tak, aby móc zabezpieczyć jak największą ilość utraconych danych. Obecnie dostępnych jest wiele programów, które służą do odzyskiwania danych. Niestety ich wadą jest to, że skanują cały dysk, a dopiero potem następuje skopiowanie danych z telefonu.

W sytuacji nośników sprawnych, nie ma większego problemu. Jednakże, gdy dysk jest uszkodzony, pojawia się problem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów.

Ich praca polega na zabezpieczeniu kopii nośnika do dalszej analizy za pomocą specjalnego oprogramowania. W ramach usług odzyskiwania danych można odzyskać:

 • wiadomości SMS i MMS,
 • listę kontaktów,
 • zdjęcia i filmy,
 • inne pliki.

W jakich celach odzyskuje się dane?

Uszkodzone dane z telefonu i innych sprzętów odzyskuje się w celach:

1.Prywatnych

Aparaty w smartfonach wcale nie są duże gorsze od aparatów fotograficznych. Dlatego coraz częściej zdjęcia robione są za pomocą telefonów i przechowywane w jego pamięci.

Ich utrata może być dość bolesna dla właściciela, zwłaszcza, gdy mają one wartość sentymentalną. Strata jest tym większa, im bardziej ważne są zdjęcia.

2.Firmowych

Laptopy, komputery i telefony firmowe to źródło wszystkich najważniejszych informacji o firmie. Znajdują się w nich nie tylko ważne dokumenty, ale również projekty, strategie i całe know-how firmy.

Ich utrata może mieć bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie firmy, a nawet doprowadzić do chwilowego jej zawieszenia. W sytuacji utraty danych, przedsiębiorca powinien jak najszybciej skontaktować się z firmą świadczącą usługi odzyskiwania danych.

3.Wykonywania ekspertyz

Wykonywanie ekspertyz w zakresie odzyskiwania danych do spraw np. rozwodowych, rodzinnych, karnych jest niezwykle istotne. Badaniu są poddawane nie tylko telefony i smartfony, ale również tablety, GPS czy czytniki e-dokumentów. Ich celem jest przede wszystkim pozyskanie informacji, które mogą mieć wpływ na przebieg sprawy sądowej.

Korzystając z usług profesjonalistów możliwe jest odzyskiwanie danych z telefonów uszkodzonych. Nie tylko następuje wymiana zepsutych elementów urządzenia, co pozwala na ich doczytanie, ale także wylutowanie kości pamięci, a następnie odczytanie jej zawartości poprzez specjalne urządzenie.

 

 

Ochrona danych to przede wszystkim tworzenie kopii zapasowych za pomocą różnych systemów. Dzięki temu podczas jakiejkolwiek awarii, zostaną odtworzone wszystkie dane do momentu zrobienia kopii.

O InfoBack

Odzyskiwanie Danych

w naszej firmie w Lublinie zapewnia szybkie, bezpieczne odzyskiwanie danych z telefonów.
Odzyskujemy dane z telefonów:

 • Odzyskiwanie danych z Samsung
 • Odzyskiwanie danych HTC
 • Odzyskiwanie danych iphone
 • Odzyskiwanie danych Huawei
 • Odzyskiwanie danych Sony
 • Odzyskiwanie danych sms
 • Odzyskiwanie danych z telefonu

Kontakt: (+48) 81-756-0227

Główna Siedziba: Lublin

ul. Pana Balcera 6/9, 20-631 Lublin

Telefon dla osób prywatnych i firm: (+48) 81-756-0227 oraz 733-075-325
Telefon dla instytucji: 503-761-365
bok@infoback.pl

Godziny Pracy
Pon - Sob 09:00 - 17:00

Odzyskiwanie Danych Lublin

Odzyskiwanie Danych Rzeszów

Odzyskiwanie Danych Katowice

Odzyskiwanie Danych Warszawa

Usługi dla Policji, Sądów, Prokuratur

Wykonujemy

Ekspertyzy telefonów komórkowych

oraz urządzeń podsłuchowych. Ekspertyzy są realizowane przez biegłych sądowych wpisanych na listę Sądu Okręgowego w Lublinie

Realizujemy również odzyskiwanie danych z telefonów i urządzeń GPS. Kontakt: (+48) 81-756-0227