InfoBack

Usługa wykrywania podsłuchów w telefonie

Wykrywanie podsłuchów w telefonie. System UFED, który posiadamy umożliwia wykrywanie złośliwego oprogramowania w telefonie komórkowym. W trakcie skanowania telefonu przez system pobierana jest aktualna baza danych niebezpiecznych aplikacji z Cellebrite. W wyniku porównania zainstalowanych aplikacji w badanym telefonie z zaimportowana bazą otrzymujemy informacje o ewentualnych zagrożeniach. Skaner złośliwego oprogramowania podaje nam informacje czy mamy do czynienia z wirusem czy z konkretną aplikacją. W przypadku aplikacji możemy mieć do czynienia z świadomym działaniem osób trzecich, które mogą wybiórczo ingerować w zawartość pamięci telefonu. Wirusy stanowią mniejsze zagrożenia ponieważ realizują procedury z góry założone bez uwzględnienia personalnych szczegółów.

Aplikacje SpyPhone

Wykryjemy wszystkie aplikacje przechwytujące rozmowy głosowe, SMS oraz lokalizację na telefonie.

Malware, wirusy

Podejrzewasz, że masz na telefonie złośliwego wirusa lub program malware? Sprawdzimy to.

Zmiany konfiguracji

Sprawdzimy czy na telefonie nie zmieniono konfiguracji pod kątem złośliwych aplikacji.

W celu określenia pełnych możliwości systemu UFED 4PC w stosunku do konkretnego telefonu musimy znać markę telefonu, model telefonu, który jest zapisany w ustawieniach – informacje o telefonie, oraz wersje oprogramowania android zainstalowaną w telefonie. Informacja typu np. Galaxy S8 nie jest informacją o nazwie modelu telefonu, jest to nazwa handlowa pod którą kryje się ok 15 modeli tego telefonu. Po zweryfikowaniu możliwości systemu otrzymujemy także informacje czy odczyt może nastąpić w telefonie posiadającym zablokowany dostęp. Blokady mogą być pomijane w trakcie wykonywania ekstrakcji fizycznej a także mogą być usuwane w sposób trwały lub tymczasowy z możliwością przywrócenia po odczycie. Wyjęcie karty mikro SD powoduje znaczne przyspieszenie odczytu. Karta sim nie jest wymagana do przeprowadzenia ekstrakcji. Czas trwania procesu wykrywania podsłuchu w telefonie wynosi ok. 1-4 godziny i zależy bezpośrednio od ilości zawartych w nim informacji. Wyniki odczytu sa opracowywane w postaci plików PDF, które są zapisywane na pen driwie. Wykrywanie podsłuchu Warszawa polega na analizie wszystkich aplikacji istniejących w badanym telefonie z bazą danych aplikacji szpiegowskich ściągniętych w trakcie analizy telefonu z firmy Cellebrite.

Wykrywanie podsłuchów

Wykrywanie podsłuchu w telefonie wykonywane jest systemem UFED 4PC oraz autorskich rozwiązań. Badania dokonują biegli sądowi z zakresu „Techniki Podsłuchowej”. 

Jaki jest koszt usługi?
Typ usługi
Cena
Sprawdzenie telefonu pod kątem oprogramowania szpiegującego
Analiza zwykła 350 PLN netto
Sprawdzenie telefonu pod kątem oprogramowania szpiegującego, złośliwego, analiza biegłego
Ekspertyza z opisem 1200-1700 PLN netto
Zleć wykrywanie podsłuchu